W moim tegorocznym prezentowniku mocno was zaskoczę. Nie znajdziecie w nim hitowych propozycji zabawek – wyszłam z założenia, że te już dobrze znacie! Wasze dzieci na pewno nie zapomniały, czego chcą i napisały o tym w liście do Mikołaja. Dzisiaj pokażę Wam ponadczasowe prezenty dla dzieci – które idealnie sprawdziły się u nas. I spróbuję Was namówić – nie do tego, żeby zupełnie nie spełnić dziecięcych marzeń i zastąpić ich czymś innym, ale żeby oprócz jednego, głównego prezentu, które dziecko sobie wybrało – dobrać coś jeszcze, co je mocno zaskoczy. I idę o zakład, że to właśnie ten prezent niebawem stanie się ulubioną zabawką! 

Wiecie już dobrze, że nasze życie kręci się wokół zabawek. Nie tylko dlatego, że je sprzedajemy! Głównie dlatego, że mamy pięcioro dzieci i całe tuziny dzieci wokół, którym okazjonalnie robimy prezenty choćby z okazji urodzin. I muszę przyznać, że ostatnio czuję przesyt. Mam dość tych ciągle zmieniających się nowości, haseł z reklam TV „musisz to mieć”, odświeżonych, a raczej odpicowanych, ale wciąż tych samych laleczek, aut sterowanych, parkingów, które różnią się niewiele więcej poza opakowaniem. Mam trochę doświadczenia i wiem, że mimo, że ogromnie pożądane, często bardzo drogie, bardzo szybko wylądują nieużywane w koszu na zabawki. Taki los czeka wiele tegorocznych prezentów… dlatego nasza w tym głowa, by wybrać takie, które zaskoczą dziecko i zajmą na wiele godzin pełnych dobrej zabawy.

Dlatego w moim tegorocznym prezentowniku znajdziecie kilka inspiracji na zabawki naprawdę ponadczasowe. Takie, które może wydają się dziwne, za tanie lub za drogie – i niepotrzebne na pierwszy rzut oka, ale – z doświadczenia to mówię – to właśnie one towarzyszą naszym dzieciom całymi latami. Podkreślam: z doświadczenia. Wiele z tych zabawek mamy już parę dobrych lat, a niektórymi bawił się jeszcze Filip! Jakie prezenty dla dzieci mam na myśli?

 

I. Zabawki od Plan Toys

Nie dość, że po prostu śliczne, to są naprawdę najwyższej jakości. Ekologiczne, odpowiedzialnie produkowane i bardzo, ale to bardzo rozwijające wyobraźnię, kreatywność, oraz zdolności manualne. To nie są zwykłe zabawki drewniane – ani w dotyku, ani w swojej funkcji! Te zabawki naprawdę bawią – ucząc.

 1. Zestaw do gry w krykieta 133zł
 2.  Drewniane laleczki – rodzinka 72zł
 3.  Śniadaniowy zestaw 89zł,
 4.  Gra Samotnik – marchewki 43zł 
 5.  Banjolele z drewna 133zł 
 6.  Balansujące drzewko – układanka zręcznościowa 43zł 
 7.  Balansujący kaktus układanka zręcznościowa  41zł 
 8.  Klocki zamek, 175zł 9. Zestaw muzyczny – 141zł

 

II. New Classic Toys, Goki, Legler

Kto zna dziecko, uwielbiające gotować, wcielać się w rolę rodziców, przybijać gwoździe, grać na perkusji? Śmiem twierdzić, że nie ma dzieci, które tego nie lubią! Wyżej wymienione marki dbają o to, by dzieci miały wszechstronny rozwój od małego, przy zachowaniu ekologicznych rozwiązań, bardzo estetycznego wykonania (kuchnia <3 love!), a przy tym zajmują dzieci na długie godziny. Sprawdzone! Najbardziej polecam układankę miś i gwoździki – genialne <3 Jestem zakochana w perkusji i w sushi, i chyba Mikołaj młodym to przyniesie!

 

 1. Kasa sklepowa New Classic Toys  88zł 
 2. Zestaw sushi New Classic Toys 88zł 
 3. Ekspres do kawy New Classic Toys 85zł
 4. Pociąg ze zwierzątkami Legler 81zł
 5. Przebieranka misia – tekstylna 47zł
 6. Perkusja drewniana Legler 170zł 
 7. Układanka drewniana z gwoździkami – nasz hit –  68zł
 8. Kuchnia New Classic Toys 395zł

 

III. Ponadczasowe gry dla dzieci w różnym wieku

Dobble – różne wersje (klik!), Farmer (klik), Monopoly (klik), Scrabble (klik), Mastermind (klik) – tak podrzucam, bo czasem w szale świątecznym zapominamy o oczywistościach, a warto mieć takie niezbędniki w domu. Serdecznie polecam do tego bardzo rozwijające i arcyciekawe Laboratorium Mechaniki (klik), Sekrety elektroniki (klik), Szaloną Chemię i fizykę (klik). No i na koniec świeczka na torcie – Teleskop i Mikroskop, rokroczny hit sprzedażowy! (klik)

Nie znam ani jednego dziecka, które nie grałoby w te gry, i ani jednego starszaka, który nie chciałby sam stworzyć nowego robota czy obejrzeć próbki śliny pod mikroskopem. Serio. Nawet jeśli w liście tego nie ma – to będą HITY – na lata! 

 

IV. A może coś zupełnie innego?

Na koniec mam dla Was parę rokrocznych hitów – jak Playdoh, przez świetne, rozwijające manualne zdolności  (i bardzo tanie!) układanki Askato, aż po cudne lampy od mojego dobrego kolegi, które upiększą sny Waszym maluchom. Polecam też piękne i ciepłe kapciuszki od Marty Titot-kowej, bez których nie wyobrażam sobie zimy i na koniec – świetne ulice od Toddleroad, wymyślone i zaprojektowane przez moją czytelniczkę.

 1. Układanka ze śrubokrętem Askato 35zł 
 2. Kapcie Titot – najepiej grzeją stópki
 3. TrocheFajneLampy – dla dzieci i dorosłych, lećcie się zachwycić
 4. Play Doh Popcorn, 99zł 
 5. Ulice ToddleRoad City – kauczukowe, sprężyste ulice do układania na wszystkich powierzchniach i w wannie! 
 6.  Mozaika Szyfrowa Askat0 44zł 
 7.  Klocki konstrukcyjne Askato 100el 14,90 ! 
 8.  Play Doh Baby Shark 99zł 

Pamiętajmy jednak, że dzieci mają często mnóstwo pomysłów, niekoniecznie wszystkiego chcą tak samo mocno, a wielu rzeczy zwyczajnie nie potrzebują… najczęściej są po prostu „kupieni” reklamą, sączącą się z TV. Ale: jeszcze raz mówię – wiem, jak boli brak wyczekanego prezentu pod choinką. Dlatego uważam, że warto wybrać jeden z listy dziecka, tak, by sprawić mu radość, a resztę prezentów, jeśli je planujemy – np od babci, cioci, brata – dobrać według swoich założeń. Coś, co niezupełnie dziecko sobie wymyśliło, ale co my chcielibyśmy im dać, żeby pomóc im rozwinąć skrzydła. Tak prawdę mówiąc, na świecie jest tyle pięknych prezentów, że nic, tylko wybierać. Mam nadzieję, że udało mi się podsunąć Wam niejeden fajny pomysł na prezenty dla dzieci 😀 Ja tam się zainspirowałam i na pewno jakieś instrumenty wylądują u nas! Perkusji jeszcze nie mamy 😀

Wasza Pat