Piątek, piąteczek, piątunio – co oznacza ni mniej, ni więcej, jak kolejny rodzinny wieczór z Netflixem! Ale co ja gadam. Nasz weekend trwa już 40 dni, a że mamy zasadę, że w weekendy urządzamy rodzinne seanse, to powoli stajemy się Netflixowymi ekspertami! Taaaak, niemal codziennie coś wspólnie oglądamy. Jeśli szukacie inspiracji, jakie seriale oglądać z dzieciakami – zapraszam, może się skusicie na coś z naszej hitlisty. Dopisujcie w komentarzach, co dorzucilibyście do tych propozycji! Warunek jest jeden: muszą to być seriale z Netflixa, które będą interesujące zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. W końcu kwarantanna jest wspólna i wszyscy mamy się przy tym dobrze bawić 😉

rodzinne seanse z netflix

Oczywiście, większość z tego oglądamy tylko ze starszakami, ale to oczywiste, gdyż Pysiaki przed 21 już dawno śpią. 🙂

 

1. LOST IN SPACE

Świetnie zrealizowany, rodzinny, wciągający serial. Uciekając przed zagładą Ziemi, rodzina – skądinąd – Robinsonów wyrusza w podróż przez galaktykę w poszukiwaniu nowego domu. Mnóstwo zwrotów akcji, ciekawostek, przygód – wszyscy będą zadowoleni, nie mogliśmy się oderwać i czekamy na kolejne sezony! Oglądaliśmy z Pysiakami 😀

 

2. LOCKE & KEY

To mój absolutny hit! Wspaniała, rodzinna adaptacja mrocznych komiksów. Magia, tajemnice, zaczarowane klucze, otwierające wrota do innego świata, trochę kryminału, horroru i alternatywnej rzeczywistości – wszystko, co i my, i chłopaki lubimy najbardziej. Nie możemy się doczekać kolejnych sezonów! Wciąga i trzyma mocno!

 

3. RAISING DION

Kolejna propozycja, to opowieść o chłopcu, który po śmierci ojca odkrywa w sobie niesamowite zdolności i wraz z mamą i przyjaciółmi ruszają na poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, kto stoi za śmiercią ojca i tajemniczymi wydarzeniami w okolicy. Bardzo wciągająca, trzymająca w napięciu opowieść z pogranicza dziecięcego horroru i science fiction. Lubimy! I nadchodzi drugi sezon!

 

4. STRANGER THINGS 

Klasyk, nie wiem, po co go tu umieszczam, w końcu wszyscy znacie. Zdecydowanie pierwsze miejsce wśród naszych ulubionych, rodzinnych seriali. Wciąga, trzyma w napięciu i nie pozwala odczekać do kolejnego odcinka. Nie mam pytań, tylko nie mogę się doczekać kolejnych sezonów 😀

 

5. ANNE WITH AN E

Moja ukochana pozycja na tej liście! I bardzo się cieszę, że chłopcy oglądają ze mną. Do czytania Ani nie mogę ich na razie namówić (poza pierwszą częścią), ale nadrabiamy chociaż tak. Rozpływam się nad pięknem krajobrazów, zdjęć i adaptacji. Miłość!

 

6. LETTER FOR THE KING

Fajna, historyczna opowieść o młodym chłopcu, który rusza w ważną misję – by uratować swój kraj przed zniszczeniem, musi dostarczyć na czas superważny list do króla. Mnóstwo zwrotów akcji, przygód i wciąż nowi bohaterowie – fajna przygodówka dla dzieciaków, ale i my oglądaliśmy z zainteresowaniem. Polecamy!

 

7. LEMONY SNICKET’S – Series of unfortunate events

Tego serialu nie trzeba nikomu przedstawiać. Klasyka! Tajemnice, złoczyńcy, magia i bystre dzieciaki – lubimy, choć przy drugim sezonie już się trochę nudziliśmy. Oglądaliśmy razem z Guciem i Leosiem 🙂

8. THE HEALING POWERS OF DUDE

Rodzinna opowieść o chłopcu, który ma społeczną fobię i dostaje psa, który ma mu pomóc ją przełamać i zdobyć przyjaciół. Dużo śmiechu, niewiele odcinków 🙂 Ten serial oglądaliśmy z Pysiakami i były zachwycone 🙂

 

9. CREEPED OUT 

Trochę jak „Historie niesamowite” z naszych czasów 😉 Uwielbiamy historie z dreszczykiem! To typowe opowieści o duchach i innych ponadnaturalnych aktywnościach, a także zagrożeniach współczesnego świata. Straszne, ale nie ZBYT. Można spokojnie spać w nocy.

 

10. THE A LIST

Tego jeszcze nie oglądaliśmy, ale zapowiada się super – wszystko, co lubimy. Nastolatki, tajemnicza wyspa, rywalizacja, nielekko mroczna magia i supermoce – brzmi dobrze!

 

11. NOWHERE BOYS

Tego też nie oglądaliśmy i zamierzamy niebawem. W trakcie obozu w lesie, czwórka chłopców gubi się i gdy odnajduje drogę do domu – znajduje się w alternatywnej rzeczywistości, gdzie nikt ich nie zna. Odkrywają też swoje nadzdolności i istnienie magii.

 

12. MERLIN 

To kolejny serial, który jest na naszej liście. Oglądaliście? Trochę mnie przeraża ilość sezonów, ale lubimy historie z klimatem Króla Artura.

 

rodzinne seriale z netflix

I jak, co dodalibyście do naszej listy? Jestem mega ciekawa, co wy znaleźliście fajnego z seriali na N.!

Dajcie koniecznie znać w komentarzach 😀 

Przemile rodzinnego weekendu, miśki!